احداث بزرگترین نیروگاه خورشیدی در استان فارس

احداث بزرگترین نیروگاه خورشیدی در استان فارس


استاندار فارس با بیان اینکه عملیات اجرایی ساخت بزرگترین مزرعه خورشیدی کشور در شمال استان و با همکاری سرمایه گذاران خارجی آغاز شده است گفت: انجام مطالعات توسعه انرژی‌های پاک در استان فارس در اسفند ماه ۱۳۹۷ آغاز شده و با توجه به ظرفیت‌های بسیار مناسب استان در زمینه تولید انرژی‌های تجدیدپذیر به ویژه انرژی خورشیدی، منطقه شمال فارس برای ایجاد بزرگترین مزرعه خورشیدی کشور مکان‌یابی شده است.
عنایت‌الله رحیمی  با اشاره به اینکه پروژه ساخت بزرگترین مزرعه خورشیدی کشور توسط گروه بین‌المللی مرآت و با همکاری سرمایه گذاران خارجی اجرا می‌شود، با اشاره به بررسی‌های تیم استعدادیابی در اراضی مختلف استان، اظهار کرد: دشت چهرک در شهرستان بوانات به عنوان مکان مناسب اجرای گام نخست پروژه با ظرفیت ۴۶۱ مگاوات مناسب ارزیابی شده است.
استاندار فارس با بیان اینکه هم اکنون ۱۵۸ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در اجرای این پروژه مشغول به کار هستند، ابراز داشت: در دوره ساخت و بهره‌برداری کامل از ۱۱ نیروگاه، اشتغال مستقیم و غیرمستقیم بالغ بر ۴هزار نفر پیش‌بینی می‌شود.

رحیمی افزود: سرمایه گذاری پروژه بالغ بر ۳۸۷. ۹ میلیون یورو است که در جلسه ۲۴۴ هیئت سرمایه‌گذاری خارج کشور به ثبت رسیده و مجوز‌های لازم را دریافت کرده است.
وی یاد آور شد: گام دوم پروژه به ظرفیت ۲۰۰ مگاوات نیز مکان‌یابی شده و در حال اخذ استعلام‌های لازم برای صدور مجوز‌های قانونی است.
شهرستان بوانات در فاصله ۲۳۱ کیلومتری شمال شیراز در استان فارس قرار دارد.ارسال نظر


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.