انجام 77 درصد تعمیرات نیروگاه های کشور

انجام 77 درصد تعمیرات نیروگاه های کشور


مدیر کل دفتر فنی تولید شرکت برق حرارتی گفت: تاکنون بیش از 70 هزار مگاوات (77 درصد) از برنامه تعمیرات نیروگاه های کشور برای تامین برق پایدار پیک تابستان امسال انجام شده است.

اسماعیل نمازی با اعلام این خبر افزود: اورهال نیروگاه ها هر ساله از پانزدهم شهریور ماه آغاز شده و تا انتهای اردیبهشت سال آینده به پایان می رسد و ابتدا خرداد ماه 583 واحد در 139 نیروگاه کشور برای تامین بار پیک شبکه سراسری برق کشور آماده بهره برداری باشند.

وی اضافه کرد: برای تعمیرات نیروگاهی این دوره 90 هزار مگاوات برنامه تعمیراتی پیش بینی شده است که تاکنون بیش از 70 هزار مگاوات از این برنامه انجام شده است و عمده 20 هزار مگاوات باقی مانده مربوط به تعمیرات دوره ای است که بایستی تا انتهای اریبهشت ماه به انجام برسد و نیروگاه های حرارتی برای تامین برق مورد نیاز پیک تابستان امسال آماده خدمت رسانی شوند.

مدیر کل دفتر فنی تولید شرکت برق حرارتی با اشاره به پیشرفت 77 درصدی  برنامه تعمیرات نیروگاه های سراسر کشور، گفت: این اقدامات شامل تعمیرات اساسی واحدهای بخار، تعمیرات اساسی واحدهای گازی، مسیر داغ واحدهای گازی، اتاق احتراق واحدهای گازی و تعمیرات دوره ای واحدهای بخار است.

نمازی با تاکید براینکه در حال حاضر عمده برنامه تعمیرات اساسی واحدهای گازی و بخاری آغاز شده و بخشی از آن به پایان رسیده و بزودی باقی مانده آن نیز اتمام خواهد پذیرفت باتوجه به اینکه تعمیرات دوره ای واحدها به ساعت کارکرد آنها وابسته است در فرصت باقی مانده به مرور این بخش نیز انجام خواهد شد.

 

منبع: پایگاه خبری نیروگاه نیوزارسال نظر


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.