اخبار سایتلابی‌ها جواب داد:ممنوعیت واردات پنل‌های خورشیدی

با بالا رفتن نرخ ارز یا بعبارتی سقوط ریال، توجیه پذیری توسعه نیروگاه های خورشیدی کمتر شده و پیش بینی می شود قیمت تجهیزات خورشیدی برای چندمین بار در دو سال گذشته جهش داشته باشد. اگر الان جلوی زیاده خواهی های این چند نفر گرفته نشود به زودی در عرصه پنلهای خورشیدی نیز ایران خودرویی خواهیم داشت که بدلیل انحصار، جنس بی کیفیت به مردم قالب کرده و بخاطر لابی و ریشه در دولت و نهادهای خاص، امکان اصلاح و تعطیلی آنها نیز وجود نخواهد داشت.

ادامه مطلب

برنامه تعمیر سالانه نیروگاه‌های کشور تمام شد

مدیرکل دفتر فنی تولید شرکت تولید برق حرارتی با اشاره به پایان برنامه تعمیرات سالانه نیروگاه‌های کشور، گفت: واحد‌های حرارتی کاملا آماده تامین برق روز‌های گرم پیک تابستان امسال هستند.

ادامه مطلب

معوقات ۶ ماهه نیروگاه‌های مقیاس کوچک/ اجبار به خریدار تجهیزات نو در تحریم/ استاد فراری دادن سرمایه گذارید

وضع قوانینی از قبیل عدم صدور مجوز برای نیروگاه‌های جدید الاحداث، اجبار به خریداری تجهیزات نو با وجود تحریم و عقد قرار داد ٣١٠ تنها برای تولید ٤ ماه از سال سبب شده رغبتی جهت سرمایه گذاری در این حوزه وجود نداشته باشد. بیش از ۶ ماه است معوقات این نیروگاه پرداخت نشده است. بخش دولتی از اینکه تولید برق از انحصار آن‌ها خارج شود ناراحتند و قانون نانوشته‌ای وجود دارد که مانع از حل مشکلات سرمایه گذاری در بخش تولید گردد. تولید پراکنده سومین سال متوالی است که تقریبا در رکود کامل بسر می‌برد. اگر عرضه حل مشکلات یا میل انجام آنرا ندارید شفاف اعلام نمایید تا بیش از این به اعتبار صنعت برق لطمه وارد نشود.

ادامه مطلب

دستاوردهای ۱۰گانه صنعت برق در دولت روحانی

تلاش‌های متخصصان داخلی صنعت برق ۱۰ دستاوردی را برای این صنعت رقم زد که علاوه بر آنکه برخی از آن‌ها برای نخستین بار در تاریخ صنعت برق حاصل شده، تحولی شگرف را برای این صنعت و کل کشور به همراه دارد.

ادامه مطلب

متولی زاده: برای کاهش ۵ درصدی تلفات ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری کردیم

مدیرعامل توانیر گفت: برای کاهش ۵ درصدی تلفات شبکه سراسری برق ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده ایم که عایدی ۵۰ هزار میلیارد تومانی برای منابع کشور داشته است.

ادامه مطلب

افتتاح افزایش ظرفیت و راندمان نیروگاه شاهرود با حضور وزیر نیرو

مراسم افتتاحیه افزایش ظرفیت و راندمان نیروگاه شاهرود امروز سه شنبه با حضور وزیر نیرو و مقامات استانی و ارشد صنعت برق به شیوه ویدئو کنفرانس برگزار می‌شود. هلدینگ تولید و توسعه پویا انرژی نگین سبز خاورمیانه مالک نیروگاه‌های سمنان و شاهرود از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات است. این هلدینگ با توجه به پیش بینی رشد تقاضای برق در تابستان امسال، از اسفند ۹۸ و با وجود کرونا در اقدامی جهادی پروژه ارتقای UPGRADE تولید این واحد نیروگاهی خود را در شاهرود اجرا نمود.

ادامه مطلب

ثبت تعرفه 1/35 سنت دلار/کیلووات ساعت در ابوظبی

شرکت برق ابوظبی پایین‌ترین تعرفه انرژی خورشیدی جهان را اعلام کرد. این رکورد جدید مربوط به برنده شدن در مناقصه نیروگاه خورشیدی ۲ گیگاواتی الظفره با نرخ تعرفه ۱/۳۵ سنت دلار به ازای هر کیلووات ساعت (۴/۹۷ فلس امارات به ازای هر کیلووات ساعت) می‌باشد که این میزان حدود ۴۴ درصد پایین‌تر از تعرفه‌ای است که سه سال پیش برای پروژه "نور ابوظبی" تعیین شده است.

ادامه مطلب

خطر تعطیلی نیروگاه های کشور درصورت عدم حمایت دولت

عضای هیات رئیسه سندیکای شرکت‌های تولیدکننده برق، با حضور در ساختمان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، رئیس و معاون استان‌ها و تشکل‌های اتاق ایران را در جریان مهم‌ترین مشکلاتی که تولیدکنندگان برق با آن مواجه هستند قرار دادند.

ادامه مطلب

امسال 10هزار مولد خورشیدی قابل حمل بین عشایر توزیع می شود

مدیرعامل توانیر گفت: امسال به ۱۰ هزار خانوار عشایر، مولد‌های خورشیدی قابل حمل تحویل می‌شود که شامل یک پنل پنچ کیلوواتی به همراه تجهیزات آن است که می‌تواند انرژی برق مورد نیازشان را تامین کند.

ادامه مطلب

چگونه پاداش خوش مصرفی بگیریم؟

افزایش مصرف برق و احتمال وقوع خاموشی وزارت نیرو را وادار کرده تا برای گذر از این شرایط به مشترکان پاداش خوش مصرفی بدهد که دریافت آن چندان دشوار نیست و تقریبا تمام مشترکان می‌توانند از این پاداش بهره‌مند شوند.

ادامه مطلب

جستجو