اخبار سایتبررسی آغاز عصر خورشیدی در قاره سبز

کشور‌های اروپایی و به طور خاص آلمان و ایتالیا از جمله کشور‌های پیشرو در توسعه انرژی تجدیدپذیر در دنیا هستند. در این کشورها، در ابتدای روند توسعه صنعت انرژی خورشیدی در اوایل سال ۲۰۰۹، دولت‌ها در راستای حمایت از این صنعت، اقدام به وضع یارانه‌های حمایتی کردند. اگر چه در سال‌های اخیر استفاده از این نوع سازوکار حمایتی، نسبت به قبل کمرنگ‌تر شده است.

ادامه مطلب

صنایع: قطعی برق امانمان را بریده است/ توانیر: پاداش قطعی ها را داده‌ایم

قطعی‌های خارج از برنامه به صنایع خسارت‌های بزرگی وارد کرده است. پارسا یکی از فعالین این صنعت، کاهش سرمایه گذاری در این صنعت را دلیل افزایش خاموشی‌ها در صنایع کشور می‌داند. اما سخنگوی صنعت برق می‌گوید که تمام قطعی‌ها بر اساس توافق‌های بین توانیر و واحد‌های صنعتی بوده و البته پاداش آن هم پرداخت شده است.

ادامه مطلب

روابط ایران و افغانستان در امور زیربنایی برق توسعه می‌یابد

معاون امور برق و انرژی وزیر نیرو در ادامه سفر به کابل، با تاکید بر توسعه همکاری‌های دو کشور دربخش انرژی به‌ویژه برق، خواستار حمایت وزیر مالیه افغانستان در جهت تسریع در امر توسعه روابط دو کشور در امور زیربنایی شد.

ادامه مطلب

طرزطلب: درآمد های بازار برق 21 درصد افزایش یافت

مدیرعامل شرکت تولید برق حرارتی با اشاره به وضعیت خرید برق از فروشندگان بازار، گفت: درآمد‌های بازار برق در پنج ماهه ابتدایی امسال رشدی ۲۱ درصدی نسبت به سال گذشته را تجربه کرده و نرخ خرید برق نیز از ۵۵ تومان به بیش از ۶۶ تومان افزایش یافته است.

ادامه مطلب

احداث ۵۰۰ نیروگاه خورشیدی خانگی برای مددجویان خراسان شمالی

رییس گروه تحقیقات و انرژی‌های تجدیدپذیر شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی گفت: ۵۰۰ نیروگاه خورشیدی کوچک ۵ کیلوواتی با کمک کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی استان برای مددجویان زیر پوشش این نهاد‌های حمایتی ایجاد می‌شود.

ادامه مطلب

ساخت نیروگاه برق جدید با مشارکت روسیه در جنوب کشور

پیمانکار جدید نیروگاه یک هزار و ۴۰۰ مگاواتی سیریک در استان هرمزگان از سوی روسیه انتخاب شده که مورد تایید است و انتظار می‌رود عملیات اجرایی این نیروگاه از هفته‌های آتی آغاز شود.

ادامه مطلب

مشکلات تولیدکنندگان کابل‌های تخصصی در تامین مواد اولیه

مشکلات زیادی برای تامین از منابع داخلی و همچنین واردات مواد اولیه مورد نیاز تولید کابل‌های تخصصی داریم که برنامه‌ریزی دقیق برای تولید این نوع کابل‌ها را دشوار کرده است. برای تولید کابل‌های تخصصی از جمله کابل فیبر نوری به تار فیبر نوری نیاز داریم که در حال حاضر در ایران تولید نمی‌شود و سازندگان آن در دنیا نیز محدود است.

ادامه مطلب

جستجو