اخبار سایت۳ پروژه سازوکاری صنعت تولید برق حرارتی رونمایی شد

همزمان با هفته چهل‌وسوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، سه پروژه سازوکاری "استفاده از ظرفیت بازار سرمایه جهت تامین مالی"،‌ "افزایش راندمان نیروگاه‌های حرارتی" و "فروش اموال مازاد نیروگاه‌ها و مدیریت دارایی‌های راکد" توسط وزیر نیرو رونمایی شد.

ادامه مطلب

تولید برق در تاریکی با استفاده از پنل های آنتی سولار

اگر می‌خواهید در شب از یک منبع انرژی فرازمینی برق تولید کنید، یکی از راهکارهای پیش روی شما استفاده از «پنل آنتی‌سولار» یا پنل ضدخورشیدی است. در این روش برای تولید برق به جای گرمای نور خورشید از سرمای فضا استفاده می‌شود.ایده پنل ضدخورشیدی این است که وقتی پنل را در ساعات شب به سمت فضا قرار می‌گیرد، دمای آن نسبت به سرمای فضا بیشتر خواهد بود؛ این اتفاق باعث گرمازایی در قالب نور فروسرخ می‌شود.  

ادامه مطلب

راهکاری جدید برای تامین برق استخراج‌کنندگان ارزهای مجازی

ستفاده غیرمجاز از برق ارزان برای استخراج ارزهای مجازی به یکی از دغدغه‌های اصلی صنعت برق تبدیل شده است که در این راستا، شیوه‌ها و طرح‌های جدید برای تامین برق ماینینگ، ارایه شده است.

ادامه مطلب

امضای توافق‌نامه همکاری میان شرکت برق حرارتی و پژوهشگاه نیرو

توافق‌نامه طراحی، تجهیز، راه‌اندازی و توسعه آزمایشگاه‌های حوزه تخصصی تولید نیروی برق حرارتی میان پژوهشگاه نیرو و شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی به امضا رسید.

ادامه مطلب

انتشار فراخوان توانیر برای انتخاب ۲ مدیرعامل توزیع شمال کرمان و یزد

شرکت توانیر در راستای راهبرد شایسته‌گزینی وزارت نیرو در دولت دوازدهم و ایجاد فرصت‌های برابر برای همه افراد واجد شرایط عمومی و تخصصی خدمت‌گزاری، از متخصصین داوطلب واجد شرایط برای همکاری در سمت‌های «مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان» و «مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد» دعوت به اعلام آمادگی می‌نماید.

ادامه مطلب

جستجو