اخبار سایتبا همکاری‌ وزارتخانه‌های نیرو و اقتصاد و امور دارایی؛ فعالیت رسمی بازار گواهی ظرفیت نیروگاه‌ها آغاز شد

بازار گواهی ظرفیت که برنامه‌ریزی آن از سال 93 آغاز شده بود، پس از پنج سال فعالیت کارشناسی، با همکاری‌ وزارتخانه‌های نیرو و اقتصاد و امور دارایی به‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد

ادامه مطلب

قطع برق مناطقی از تهران و استان‌ها برای تامین سوخت نیروگاه‌ها

سخنگوی صنعت برق با اشاره به افزایش مصرف گاز در کشور و مشکل در تأمین سوخت نیروگاه ها، گفت:امیدواریم با صرفه جویی در مصرف برق و جبران کمبود گاز، نیروگاه ها فعال شوند.

ادامه مطلب

با حضور وزیر نیرو؛ کلنگ احداث یک نیروگاه جدید در استان مازندران به زمین خورد

در نخستین برنامه هفته شانزدهم پویش هرهفته_الف_ب_ایران، عملیات اجرایی آماده سازی ساختگاه نیروگاه سیکل ترکیبی 500 مگاواتی محمود آباد امروز با حضور وزیر نیرو آغاز شد.

ادامه مطلب

بهره‌برداری ۱۵۳ پروژه با سرمایه‌گذاری ۲۳ هزار میلیارد تومان در ۲۴ استان کشور

وزیر نیرو که در چارچوب شانزدهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به مازندران سفر کرده است، با اشاره به بهره برداری ۹ پروژه بزرگ صنعت آب و برق در این استان گفت: با این تعداد، از ابتدای این پویش تاکنون ۱۵۳ پروژه با سرمایه‌گذاری ۲۳ هزار میلیارد تومان در ۲۴ استان کشور به بهره‌برداری رسیده است

ادامه مطلب

بازار گواهی ظرفیت بورس انرژی هفته آینده راه‌اندازی می‌شود

معاون برنامه‌ریزی شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت:‌ مالکان نیروگاه‌های خصوصی و شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی، می‌توانند نسبت به انتشار اوراق گواهی ظرفیت در بورس انرژی برای نیروگاه‌هایی که از سال 1395 به بعد وارد مدار شده‌اند، اقدام کنند.

ادامه مطلب

سرمایه گذاری برای ساخت نیروگاه افزایش می یابد

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی توانیر با اشاره به اینکه خرید برق از نیروگاه‌ها به صورت مناقصه‌ای بر اساس قانون برنامه ششم است و باعث افزایش رقابت برای سرمایه‌گذاری خواهد شد، گفت: در حال حاضر 60 درصد تولید برق توسط بخش خصوصی صورت می‌گیرد.

ادامه مطلب

قیمت خرید برق نیروگاه‌ها مناقصه‌ای خواهد شد/ فعالیت 875 شرکت سازنده برقی در کشور

سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه خرید تضمینی برق نیروگاه‌ها در گذشته زمینه استفاده از ظرفیت سازندگان داخلی برای حضور در این عرصه شده بود، گفت: برای برنامه پیش رو درصددیم تا قیمت خرید برق به‌صورت مناقصه‌ای شود تا شاهد رقابت بیشتر برای ساخت داخل نیروگاه‌های تولید برق باشیم.

ادامه مطلب

زیاده خواهی هایی که صنعت برق هدف گرفته است/به ته مانده صنعت برق هم رحم نمی کنند

برخی از تولیدگنندگان برق که مدعی اند در واگذاری‌ها ضرر کرده اند انتظار دارنددولت بدهی هایشان را به نرخ ارز سابق حساب کرده و و پیگیرند تا مجلس وزارت نیرو را مجاب نماید که از تنها درآمد ارزی وزارت نیرو در صادرات برق، این بدهی‌ها پرداخت شود!. آن‌ها این روز‌ها دوباره به تکاپو افتاده اند تا ته مانده صنعت برق را هم بنام خود کنند. زیاده خواهی‌های آن‌ها حتی مدیران ارشد وزارت نیرو را هم عصبانی کرده و کار به آنجا رسیده است که بخش زیادی از وقت و انرژی این وزارتخانه که باید در کمیسیون تلفیق و بودجه حضوری موثرتر داشته باشند برای خنثی کردن لابی‌های این جماعت مصروف می‌شود.

ادامه مطلب

احداث نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی شناور در اصفهان

به گزارش برق نیوز، نیروگاه خورشیدی شناور بر آب یک مگاواتی، نخستین بار در کشور با هدف تولید انرژی الکتریکی پاک، کاهش آلاینده‌های زیست محیطی و جلوگیری از تبخیر سطحی دریاچه آب صنعتی، در مساحت ۱۵ هزار مترمربع با سرمایه بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال در اصفهان، نصب و بهره برداری خواهد شد.

ادامه مطلب

جستجو